Bon zakupowy „Złota Rybka” (Krzeszowice)

W grudniu 2016 r. z inicjatywy trzebińskiej firmy TOOLMAR Technika Narzędziowa Marcin Przybyś wyemitowane zostały bony zakupowe o nazwie „Złota Rybka”, które można było realizować w sklepie o tej samej nazwie co bony tj. Złota Rybka w Krzeszowicach.

Nazwa sklepu może się kojarzyć dwojako. Ponieważ bajkowa złota rybka to tak naprawdę zakamuflowany demon, który spełnia trzy życzenia podobnie jak dżinn w mitologii arabskiej, toteż nasuwa się skojarzenie ze sklepem, w którym można nabyć fachową aparaturę do sztuk nieczystych typu: szklana kula i prześcieradło na głowę z Wałbrzycha, latający dywan z Bagdadu albo latająca miotła z Łysej Góry. Ewentualnie zakurzone księgi bez imprimatur jak np. książka telefoniczna. To bardzo złe skojarzenia, ale nie do końca. Sklep „Złota Rybka” w Krzeszowicach, jak wskazuje na to użyty rzeczownik w nazwie kojarzyć się może także ze sklepem rybnym i w rzeczywistości to najprawdziwszy sklep rybny, który owszem spełnia(ł) życzenia – wszelakie na płaszczyźnie naturaliów pochodzenia wodnego, prawie bez ograniczeń!

Jako że posiadam stosowne doświadczenie bojowe zdobyte w trakcie licznych grzybobrań to wiem, że zawsze trzeba być pierwszym w lesie, aby żaden nicpoń nie wyzbierał moich prawdziwków z moich miejsc 😉 (w ogóle to najlepiej zaczynać już w nocy przy użyciu fabrycznych reflektorów). Uzbrojony w tą wiedzę wybrałem się do sklepu rybnego w Krzeszowicach w charakterze doradcy „zaraz świt” celem realizacji bonu o wartości 150 złotych jak na poniższych ilustracjach. Nie pomyliłem się, później sklep przeżywał istne oblężenie dusz żądnych karpia zatorskiego tak jakby wojna miała zaraz wybuchnąć i trzeba robić zapasy.

01. Złota Rybka

Awers bonu zakupowego „Złota Rybka”. Fot. Archiwum autora

02. Złota Rybka

Rewers bonu zakupowego „Złota Rybka”. Odręczny piktogram w formie kwiatuszka w lewym dolnym rogu powstał w niewyjaśnionych okolicznościach. Fot. Archiwum autora

Bony zostały wyemitowane w dość surowej formie. Były to zwyczajne czarno-białe odbitki kserograficzne formatu A5 z wolnymi polami do odręcznego wypełnienia na numer kolejny, wartość, nazwę firmy, osobę upoważnioną do zakupów i pieczęć z podpisem emitenta. Bon wraz z obustronnie zadrukowanym kolorowym drukiem ulotnym również formatu A5 stanowił integralną całość. Adekwatnie do wpisanej wartości można było pobrać dobra konsumpcyjne w dwóch punktach sprzedaży na terenie Krzeszowic. Pierwszy z nich to sklep rybny „Złota Rybka” na ul. Wyki 2, drugi na Rynku nieopodal cukierni „Melba”. Druki zachowywały ważność do 23 grudnia 2016 r.

03. Złota Rybka

Awers druku ulotnego. Fot. Archiwum autora

04. Złota Rybka

Rewers druku ulotnego. Fot. Archiwum autora

Za bon o wartości 150 zł można było pod koniec 2016 roku nabyć całe mnóstwo żywych albo świeżych ryb, filetów, sałatek i owoców morza. Taka ilość pozwalała na wykarmienie przysłowiowego pułku wojska i bynajmniej nie chińską pangą tylko polskim pstrągiem i polskimi karpiami zatorskimi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: