Medale i plakiety Bronisława Chromego. Przyczynek do badań nad twórczością artysty

Artykuł o medalach i plakietach prof. Bronisława Chromego opublikowany w kwartalniku numizmatycznym GROSZ, a także na blogu (LINK) doczekał się wydania w tradycyjnej, papierowej formie. To ten sam artykuł, który swego czasu wywołał spore poruszenie w kolekcjonerskim świecie, ale jest to poszerzona, poprawiona i uzupełniona wersja pierwotnego tekstu. Publikacja nosi tytuł „Medale i plakiety Bronisława Chromego. Przyczynek do badań nad twórczością artysty”.

Jeśli zaś chodzi o meritum to jest to pierwsze jak dotąd podejście badawcze w dość przystępnej formie dot. tego jakże ciekawego zagadnienia jakim jest twórczość tego wybitnego krakowskiego artysty rzeźbiarza i medaliera. Ściślej tej części twórczości, która jest najliczniejsza, a zatem bardzo trudna do zbadania – medali i plakiet.

Treści zawarte w ww. publikacji są cały czas aktualne i mogą być traktowane jako swoisty przewodnik i podręcznik kolekcjonera sztuki współczesnej. „Kopalnia wiedzy” nt. medali autorstwa demiurga Chromego, w dodatku zawierająca konkretny materiał ikonograficzny.

Krótko ujmując – czyta się! I ogląda!

Technikalia:

Oprawa miękka broszurowa (turkusowy karton), format A5, 12 stron w tym 4 nieliczbowane, czerń-biel. Ilustracje w tekście. Wyd. Nakładem autora. Trzebinia 2017.

Publikacja jest ręcznie numerowana.


Osoby zainteresowane publikacją proszę o kontakt przez formularz na blogu lub bezpośrednio na skrzynkę e-mail autora – piofel59@gmail.com

Reklamy

Jedna myśl na temat “Medale i plakiety Bronisława Chromego. Przyczynek do badań nad twórczością artysty

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: