Złoty samorodek o wadze prawie 4 kg na 333 aukcji Hess Divo!

Na nadchodzącej 333 aukcji szwajcarskiego domu aukcyjnego Hess Divo można będzie licytować m.in. kolekcję sześciu złotych samorodków, w większości australijskich. Jeden z nich jest naprawdę wyjątkowy. A to za sprawą imponującej wagi aż 121.8 uncji trojańskich, czyli 3.787 kg.

Samorodek pochodzi z Zachodniej Australii, jego wymiary to około 160 mm x 110 x 35 mm. Po przetopieniu tej „kruszynki” można by wybić ponad tysiąc dukatów, ponad pięćset rzymskich aureusów lub ponad sto południowoafrykańskich Krugerrandów.

Impressive Goldnugget 121.8 oz.

Wyjątkowy australijski samorodek ważący prawie 4 kilogramy. Fot. Hess Divo

Jest to jeden z niewielu obiektów tej klasy jaki kiedykolwiek trafił do sprzedaży. Już 30 listopada można będzie uszczuplić swój portfel na aukcji w hotelu Baur au Lac w Zurychu. Jeśli ktoś nie wybiera się do Szwajcarii to może licytować online za pośrednictwem serwisu Sixbid.

Cena wywoławcza to 160,000,- CHF, szacowana cena to 200,000,- CHF co przy obowiązującym dzisiaj kursie sprzedaży w NBP franka szwajcarskiego z piątku 17 listopada br. wyniosłoby odpowiednio 587,344,- zł i 734,180,- zł. Jako, że jest to aukcja to końcowa cena może się znacząco różnić in plus od tej szacowanej przez dom aukcyjny.

Oprócz samorodków szereg monet antycznych – greckich, rzymskich, celtyckich, nowożytnych – szwajcarskich i niemieckich, a także europejskich.

https://www.sixbid.com/browse.html?auction=4260&category=116699&lot=3524334

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: